Testując swoje łącze zauważyłem, że prędkości są mniejsze niż powinny być.

Dodano: 22/01/2016 12:39

Wykonując testy swojego połączenia prosimy korzystać ze strony www.speedtest.net. Test łączności należy wykonać do jednego z dużych i stabilnych serwerów (np. Warszawa – Netia lub Orange). Test należy powtórzyć kilkukrotnie, najlepiej w pewnych odstępach czasowych, w celu wyeliminowania chwilowych przeciążeń na łączach. Test należy przeprowadzać na komputerze podłączonym do routera kablem. Parametry komputera i zainstalowane na nim oprogramowanie mogą mieć wpływ na wyniki testu.

W przypadku połączenia bezprzewodowego, uzyskiwane przepustowości zależą od możliwości radiowych routera oraz od parametrów karty wifi zainstalowanej w komputerze. Informacja na routerze, że pracuje on w standardzie N np. 150 Mb/s nie oznacza, że taki wynik otrzymamy na testach. Najczęściej prędkość pobierania będzie maksymalnie oscylować w granicach 50 Mb/s (oczywiście jeżeli posiadają Państwo wystarczający pakiet).

W przypadku ofert o parametrach pobierania wyższych od 100 Mb/s, klient musi posiadać router wyposażony w porty typu Gigabit Ethernet oraz kartę sieciową tego samego typu w swoim urządzeniu końcowym.